آیا می پنداری که جسم کوچکی هستی ؟ولی درون تو جهان بزرگی نهفته است.(امام علی علیه السلام)
خوش آمدید - امروز : چهارشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۸

شرکت نینتندو پروژه غیررسمی دیگری از بازی Pokemon را متوقف کرد

شرکت نینتندو پروژه غیررسمی دیگری از بازی Pokemon را متوقف کرد

 نینتندو پروژه غیررسمی دیگری از بازی Pokemon را متوقف کرد

بازی Pokémon Prism پروژه‌ای غیررسمی از بازی Pokémon که توسط آدام ویرا، یکی از هواداران این بازی ساخته شده بود، اخطاریه تعطیلی دریافت کرد.

بر طبق اظهارات آدام ویرا، طراح بازی‌های ویدیویی، ظاهرا پروژه غیررسمی (fan-made) دیگری از بازی Pokémon که قرار بود به زودی منتشر شود، به درخواست تیم حقوقی کمپانی نینتندو متوقف شد. نخستین بار اکتبر امسال بود که خبری از Pokémon Prism (پروژه غیررسمی آدام ویرا) منتشر شد، زمانی که وی تریلری از این بازی منتشر کرد و اجازه داد که بخش‌هایی از بازی در حالی که از کانال Twitch Plays Pokémon به صورت زنده پخش می‌شد، بازی شود. برخلاف دیگر بازی‌های غیررسمی ساخته شده از روی Pokémon، همچون Pokémon Uranium، بازی Prism به جای هک کامل نسخه اصلی بازی، به هک رام (ROM) اصلی بازی اکتفا می‌کند.

طبق اطلاعیه‌هایی که ویرا در صفحه رسمی خود در شبکه‌هایی اجتماعی توییتر و فیس‌بوک منتشر کرده است، علی‌رغم وجود این تفاوت در نحوه هک، به هر حال این بازی نیز همانند Uranium متوقف خواهد شد.

علاوه بر این، وب‌سایت رسمی بازی نیز به اطلاعیه‌ای ساده از ویرا که در آن سرنوشت پروژه را فاش می‌کند، خلاصه شده است، و در نهایت به فایل پی‌دی‌افی که به نظر می‌رسد درخواست تعطیلی وب‌سایت از جانب نمایندگان حقوقی نینتندو را نشان می‌دهد، لینک شده است. هر چند که آدام ویرا در ایالات متحده آمریکا زندگی می‌کند، اما این اخطاریه حقوقی به قوانین کشور استرالیا اشاره دارد که سوالات و ابهاماتی را پیرامون صحت آن ایجاد کرده است، ویرا در پستی در صفحه رسمی خود در وب‌سایت فیس‌بوک مدعی شده است که به دلیل اینکه سرور میزبان سایت در کشور استرالیا قرار دارد، اخطاریه از جانب سیستم حقوقی استرالیا برای او صادر شده است.

Nintendo-takedown-legal-notice

آدام ویرا در پستی دیگر این‌بار در صفحه رسمی خود در وب‌سایت توییتر، از همه هواداران به خاطر اتفاقات پیش‌آمده عذرخواهی و از آن‌ها به دلیل حمایت‌های بی‌دریغ‌شان تشکر کرد. او سپس به خاطر شرایط به وجود آمده خود را سرزنش کرد و نوشت:

من هم به خاطر مشکلات به وجود آمده مسئولم. آن تریلر نباید ساخته می‌شد و من هم نباید تا این حد کمال‌گرا می‌بودم و بایستی زودتر این پروژه را به اتمام می‌رساندم.

او همچنین قول داد که «تحقیقات بیشتری را پیرامون مشکل پیش‌آمده انجام دهد»، تا شاید راه‌حلی برای آن بیابد. این موضوع نشان می‌دهد که شاید او قصد ندارد که به طور کامل پروژه Prism را رها کند. اما در حال حاضر، به نظر نمی‌رسد که این بازی، که بر اساس گزارش‌ها بیشتر از هشت سال در حال توسعه بوده، شانسی برای عرضه داشته باشد.

سازندگان بازی Pokémon Uranium نیز که پروژه‌ای غیررسمی برای بازی Pokémon بود و به صورت رایگان منتشر می‌شد، بعد از دریافت اخطاریه‌های حقوقی پیاپی مبنی بر تعطیلی وب‌سایت، مجبور به حذف لینک دانلود بازی از وب‌سایت خود شدند. اگر چه این بازی هنوز هم از طریق وب‌سایت‌های خاصی به صورت آنلاین در دسترس است، اما توسعه‌دهندگان بازی، این پروژه را که بیشتر از نُه سال بر روی آن کار می‌کردند رها کرده‌اند. با توجه به سابقه طولانی نینتندو در به تعطیلی کشاندن پروژه‌های غیررسمی (و ساخته شده توسط هواداران) از بازی‌هایش، دلیل آن هنوز از سوی این استودیو اعلام نشده است. البته ویرا قبل از انتشار بازی، از رفتار قبلی خود یعنی همان جلب توجه‌های بی‌مورد دست کشید، اما این کار مانع از دریافت اخطاریه تعطیلی نشد.

شرکت نینتندو پروژه غیررسمی دیگری از بازی Pokemon را متوقف کرد